Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Gra dla 4-latka – czy to dobry pomysł na prezent?

2023-08-31

Gra dla 4-latka – czy to dobry pomysł na prezent?

Istnieje kilka ważnych argumentów, dla których gra planszowa lub gry w innych formach są rewelacyjnym pomysłem prezentowym. Rodzice również cieszą się z takich prezentów – zajmują mało miejsca w domowej przestrzeni i konstruktywnie organizują maluchowi czas. 

  • Gry uczą bardzo wielu rzeczy, m.in. umiejętności pracy w zespole, logicznego myślenia i podejmowania decyzji, wyobraźni przestrzennej, liczenia, czy czytania. 
  • Nabywanie nowych umiejętności ma formę zabawy, a to niezwykle ważne, bo nauka przychodzi dziecku szybciej, a wiedza zostaje z nim na dłużej. 
  • Gra dla czterolatka to również świetny powód do wspólnej, rodzinnej zabawy. Dzięki temu czas spędzany razem jest wartościowy dla dziecka, a wesoły i ciekawy dla wszystkich. 

Jeśli zatem potrzebny Ci pomysł na prezent dla czterolatka, zdecydowanie warto rozważyć gry. Ważne jednak, by odpowiednio dopasować je do możliwości takiego dziecka – tylko wtedy będą dla niego prawdziwą frajdą. 

Jaką grę kupić czterolatkowi na urodziny?

Jaka gra dla czterolatka może się okazać trafionym pomysłem. Rozwiązań jest wbrew pozorom bardzo wiele, bo czterolatki to dzieci, które dużo już rozumieją i dużo potrafią. Oto kilka sprawdzonych propozycji!

  • Kalambury Junior, czyli przezabawna gra dla całej rodziny, w której we właściwy sposób trzeba pokazać lub narysować podane na karcie hasło. Kreatywność i wyobraźnia pracują na najwyższych obrotach, a wszyscy gracze bawią się świetnie!
  • Tenis i frisbee w połączeniu, czyli fruwające piłki i ćwiczenie sprawności w łapaniu ich na specjalną rakietkę. Jeśli tylko macie do dyspozycji choćby niewielki ogród, to w ten sposób można ćwiczyć sprawność fizyczną i spożytkować dziecięcą energię w ciepłe dni!
  • Gry pamięciowe i na liczenie, np. Memo lub Nogi Stonogi. Kwadrans gry, podczas którego nieźle trzeba się nagłowić i jest to wyzwanie nawet dla dorosłych!

Gry dla 4-latka od Yup.pl otwierają wiele horyzontów, dlatego zdecydowanie warto tworzyć z nich prezenty urodzinowe i nie tylko!

pixel