Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak wesprzeć dziecko w nauce geografii?

2019-05-08
Jak wesprzeć dziecko w nauce geografii?

Geografia jest jednym z przedmiotów, który opowiada o tym jak funkcjonuje i wygląda ziemia. Jest to bardzo obszerny, ale też ciekawy temat zwłaszcza dla dzieci. Wiosna i lato, kiedy podróżujemy, to dobry moment na wspólną naukę geografii z dzieckiem.

Puzzle drewniane Europa Goki

Dużo dzieci ma problem z nauką tych jakże ważnych informacji. Warto nauczyć dziecko, aby kojarzyło wzrokowo kontynenty i kraje, np. Europę, a w niej Francję czy Włochy. Włochy wyglądają jak but, więc może to będzie jakaś pomoc w nauce dla dziecka. Warto porównać dany kraj do czegoś z życia. Dzięki temu naszemu małemu odkrywcy szybciej zapadnie to w pamięć. Najlepiej, aby mapa, świata/Europy/bądź innego kontynentu, z której będziemy uczyć dzieci, była wyraźna oraz czytelna by nasza pociecha zbyt szybko się nie zniechęciła.

W zabawie w poznawanie kontynentów i krajów mogą nam się także przydać puzzle z figurkami np. zwierząt. Będziemy mogli wówczas po ułożeniu puzzli poszukać razem z dzieckiem, gdzie mieszka dane zwierzę. 

Geografia z dzieckiem

W nauce geografii z dzieckiem mogą pomóc nam jeszcze podkładki na biurko. Nasz malec, może zawsze mieć dostęp do takiej mapy geograficznej. Nie musi nosić ze sobą atlasu geograficznego, który nie należy do najlmniejszych "lektur".

Podkładka na stół z mapa świata

Polecane

pixel