Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Nadchodzi wiosna! A to oznacza coraz więcej czasu na zabawy na świeżym powietrzu

2019-03-19
Nadchodzi wiosna! A to oznacza coraz więcej czasu na zabawy na świeżym powietrzu

Wiosna to wyjątkowy okres, szczególnie ze względu na to, iż pogoda zaczyna sprzyjać zabawom na świeżym powietrzu. Dzieci chętnie spędzają wolne popołudnia na zewnątrz i szukają rozrywki, która wypełniłaby ich wolny czas po szkole. Nie możemy przecież pozwolić, aby nudzili się w domu, czy spędzali czas przed telewizorem czy komputerem. Mały powrót do czasów dzieciństwa rodziców to dobra okazja, aby pokazać dzieciom, że klasyczna zabawka wystarczy, aby ciekawie spędzić dzień.

Wiosenne zabawy na świeżym powietrzu

Skakanki i gumy do skakania

Skakanka

Przez wielu zostały już zapomniane, jednak w sklepach nadal są one obecne tylko w nieco udoskonalonej i unowocześnionej formie. Guma do skakania, czy skakanka nie musi być zwykłym kawałkiem sznurka. Propozycje są naprawdę interesujące. Co więcej, nie jest to duży wydatek. Każdy może pozwolić sobie na małe co nieco dla malucha. 

Guma do skakania

Kolorowa guma do skakania kosztuje zaledwie kilka złotych, a jest źródłem ogromnej radości dziecka. Jeżeli jeszcze nie nauczyłeś swojej pociechy gier w gumę, które Tobie niegdyś towarzyszyły, to czas nadrobić zaległości.

Malowanie kredą - pamiętasz?

Kreda

Tego po prostu nie da się zapomnieć! Malowanie kredą po chodnikach i ulicach było kiedyś świetną zabawą, a dodatkowo rozwijało wyobraźnię. Dostępna była jedynie biała kreda, co dzisiaj znacząco się zmieniło. Mamy możliwość tworzenia wyjątkowych i inspirujących rysunków, używając kredy kolorowej. Można je ze sobą zabrać do parku czy na piknik lub wykorzystać na podwórku przed domu.

Tradycyjny bączek w nowoczesnej formie

Baczek

Przenosząc się w czasy swojego dzieciństwa, na pewno pamiętasz tradycyjnego bączka, który po nakręceniu kręcił się i kręcił…. Im dłużej obracał się wokół własnej osi, tym większa satysfakcja. To dobra zabawa szczególnie dla najmłodszych dzieci, chociaż sprawia radość także starszym dzieciakom. Można urządzić zawody rodzinne, kto najlepiej rozkręci bączka, i który będzie się najdłużej kręcił. Takie zabawy uczą rywalizacji i koncentracji. Nauka oraz kształtowanie charakteru przez zabawę? Dlaczego nie?

Nakręcane bączki mogą wydawać różne dźwięki i być bogate w efekty świetlne. Takie zabawki nie były dostępne za czasów dzieciństwa rodziców.

Gry dla całej rodziny

Kręgle dla dzieci, surykatki Plan Toys

Zabawy na powietrzu to dobry sposób na integrację rodzinną i wspólne spędzenie czasu wolnego. Gry, które uczą współpracy i rywalizacji, a także koncentracji i logicznego myślenia są jak najbardziej wskazane podczas weekendowych popołudni i wakacyjnych podróży. Przykładem mogą być kręgle w kształcie małpek. Zabawka, która zachęci do wspólnej zabawy na powietrzu, nawet najbardziej udomowionych członków rodziny.

Rzucanie kółek, gra zręcznościowa Goki

Rozwijająca koordynację ruchową, a także ucząca kreatywnego rozwiązywania problemów, czyli gra w rzucanie obręczy na patyki. Zabawka wykonana z drewna jest bezpieczna nawet dla najmłodszych. Można z niej korzystać zarówno w domu, jak i w ogrodzie.Komputer i telewizor zostają w domu, my zabieramy skakanki, kredy do malowania, gry zręcznościowe i wychodzimy z czterech ścian, aby bawić się oraz cieszyć rodzinnie i wspólnie spędzonym czasem wolnym.

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel