Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Święta okazją do wspólnej zabawy na dworze

2019-04-02
Święta okazją do wspólnej zabawy na dworze

Święta kojarzą nam się z bardzo rodzinnym czasem. Najczęściej towarzyszy mu całodzienne siedzenie za stołem i wizyta u bliskich, których odwiedzamy jedynie przy specjalnych okazjach. Często zapomina się jednak o tym, że te kilka wiosennych dni można wykorzystać bardziej aktywnie, zachęcić swoje pociechy do wspólnej zabawy na powietrzu i pokazać im, że w każdym z nas jest coś z dziecka.

Święta okazją do wspólnej zabawy na dworze

Zabawy kiedyś i dziś

Kiedy przypomnimy sobie, jak my spędzaliśmy czas wolny, kiedy na dworze zaczynało robić się ciepło, a dni coraz dłuższe, dostrzegamy niewyobrażalnie dużą różnicę, która dotyczy form zabawy kiedyś i dziś. Kilkanaście lat temu nie było komputerów, smartfonów i konsol do gry. Dzieci chętniej wychodziły na świeże powietrze i zawsze potrafiły znaleźć sobie ciekawe zajęcie. Od najmłodszych lat bawiły się w chowanego, podchody, grały w klasę, skakały przez gumę i skakankę. Atrybutem dziecka była piłka, czyli zabawka, która przetrwała po dzisiejsze czasy. Gra w piłkę to chyba jedna z niewielu zabaw, która łączy tak wiele pokoleń. Na przestrzeni lat piłki się jednak znacząco zmieniły i nasze dzieci mają możliwość wyboru bardzo wielu wzorów i kolorów. Być może właśnie tak bogata oferta oryginalnych pomysłów sprawiła, że w piłkę gra się z tak dużą przyjemnością.

Czas dla dziecka

Na co dzień rodzic nie ma wystarczającej ilości czasu, aby poświęcić jego znaczącą część swojemu dziecku. Praca, codzienne obowiązki związane z domem, mnóstwo problemów, które trzeba natychmiast rozwiązać- w tym wszystkim zapomina się o tym, co najważniejsze- o rodzinie. Wielkanoc to święto, które można celebrować na wiele sposobów. Wielu jednak decyduje się na najłatwiejszą i najmniej wymagającą zaangażowania formę, czyli rozkoszowanie się smakiem potraw przy świątecznym stole. Nie trzeba z tego rezygnować, ale można ten czas wzbogacić o spacer po parku, lesie czy rodzinnym, spontanicznym wyjazdem za miasto. Dzieci potrzebują uwagi swoich rodziców, chwili, która będzie tylko dla nich. Jest to również doskonała okazja, aby przypomnieć sobie swoje dzieciństwo i wspólnie z maluchami np. zagrać w piłkę.

Futbolowe święta

Jak już wspomnieliśmy, piłki dzisiaj wyglądają inaczej, niż kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Szczególnie najmłodsi mogą wybierać spośród piłek, które są dostępne w naszym sklepie w wielu kolorach i wzorach, łączą w sobie staranne wykonanie z wysokim gatunkiem materiału oraz z oryginalnym wzornictwem.

Piłka dla małych odkrywców podwodnego świata:

Piłka 5'', 13cm, wzór Rybki, Crocodile Creek

Piłka dla fanów dinozaurów:

Piłka 7'', 18cm, motyw Dinozaury, Crocodile Creek

Piłka w dziewczęcym, kwiatowym wzorze:

Piłka 5'', 13cm, motyw Ogród, Crocodile Creek

Piłka dla maluchów mających głowę w chmurach marzących o podróży w kosmos:

Piłka 5'', 13cm, wzór Układ Słoneczny

Przy zakupie piłki należy zwrócić uwagę na jej wielkość, która powinna być dopasowana do wielkości dziecka. Jeżeli chcemy maluchowi podarować jego pierwszą piłkę, najlepszym wyborem będzie ta mniejsza, o średnicy 13 cm, a nawet 10 cm. W momencie, kiedy nasz sportowiec jest już troszkę większym chłopcem lub dziewczynką, polecamy zakup piłki o średnicy 18 cm.

Wiosenny spacer nie musi być nudny, a Wielkanoc nie musi być jedynie ucztą przy świąteczny stole. Park, piłka i cała rodzina- nie ma lepszej recepty na radosne, rodzinne popołudnie :)

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel