Wiosenny spacer z dzieckiem - pchacze i zabawki do ciągnięcia

2019-04-08
Wiosenny spacer z dzieckiem - pchacze i zabawki do ciągnięcia

Zima już za nami, chociaż niekiedy chłodniejsze dni dają jeszcze o sobie znaki. To jednak nie przeszkadza, aby korzystać z pierwszych promieni słońca i ciepłych dni. Już widać, jak wszystko budzi się do życia, zatem czas, abyśmy również my wyszli z naszego domu i zaczerpnęli nieco świeżego powietrza. Nie musi to oznaczać dla dziecka rozstania na kilka godzin z jego ulubionymi zabawkami. Mamy doskonałą alternatywę, aby połączyć spacer z ciekawą formą zabawy.

Wiosenny spacer z dzieckiem

Pierwsze kroki na spacerze

Staramy się, aby nasz maluch już od najmłodszych lat spędzał jak najwięcej czasu na dworze. To wspiera jego rozwój, a także rozwija wyobraźnię. Również nauka chodzenia w otoczeniu zielonych drzew i trawy, a także kolorowych kwiatów jest dużo przyjemniejsza i na pewno przynosi szybsze efekty. Zatem zacznijmy od spacerowych propozycji dla najmłodszych dzieci.
Drewniany chodzik w bardzo oryginalnej formie. Może przybierać kształt samochodu, wydawać unikalne dźwięki, a także mieć w zestawie drewniane klocki. Regulowane rączki pozwalają na dostosowanie go do wzrostu dziecka. Poza tym dzięki niemu można zabrać na spacer ulubione pluszaki i lalki.

Drewniany chodzik - van żółty Plan Toys

 

Drewniany chodzik z ptaszkami Plan Toys

Drewniany chodzik z ptaszkami Plan Toys

 

Symbol dzieciństwa

Przypominając sobie czasy naszego dzieciństwa, nie sposób zapomnieć o zabawkach do ciągnięcia i do pchania. Drewniane zwierzaki towarzyszyły nam od najmłodszych lat i tym samym dostarczały mnóstwa radości. Taką samą przyjemnością możemy obdarować również nasze pociechy. Tradycyjne zabawki przeżywają obecnie swoje drugie narodziny. Proste, wykonane z naturalnego tworzywa, jakim jest drewno i pomalowane różnokolorowymi farbami są doskonałym towarzyszem wiosennych spacerów.

Drewniany ślimak do ciągnięcia Plan Toys

Drewniany ślimak do ciągnięcia Plan Toys

 

Drewniany krokodyl do ciągnięcia Plan Toys

Drewniany krokodyl do ciągnięcia Plan Toys

 

Pchacz Kaczka - zabawka do pchania Goki

Pchacz Kaczka - zabawka do pchania Goki

 

Pchacz Motyl I - zabawka do pchania Goki

Pchacz Motyl I - zabawka do pchania Goki

Oprócz tego, że zabawki do ciągnięcia i pchania to znakomici towarzysze spacerów, również doskonale rozwijają koordynację ruchową i uczą rozpoznawania kolorów i zwierząt. Połączenie przyjemnej zabawy z pożyteczną nauką.

Spacer inaczej

Jest jednak grupa dzieci, która niekoniecznie lubi częste spacery. Jest to spowodowane brakiem atrakcji, o które rodzic nie jest w stanie zadbać. Maluch potrzebuje czegoś, co go zainteresuje, co przykuje jego uwagę lub zamieni rzecz zwykłą w bardziej urozmaiconą. Zatem zwykły spacer zwykłym wcale być nie musi. Co Twoja pociecha powie na spacer na szczudłach? Brzmi ciekawie i na pewno wywołuje fascynację.

Szczudła / Kubeczki korekcyjne dla stóp Plan Toys

Szczudła / Kubeczki korekcyjne dla stóp Plan Toys

 

Nie są to jednak tradycyjne szczudła, a dużo bezpieczniejsze i dopasowane do potrzeb i możliwości dziecka. Kubeczki na sznurku marki Plan Toys pomogą w ćwiczeniach związanych z tym problemem. Celem ćwiczeń stosowanych przy korekcji wad stóp jest wzmocnienie osłabionych mięśni, usunięcie przykurczów. Dziecko ćwicząc chodzenie na kubeczkach - jak na szczudłach, uczy się balansowania ciałem, stara się utrzymać prawidłową postawę, stopy w czasie tej zabawy są cały czas napięte, dziecko jest skupione, na wykonaniu zadania, na przykład przejścia z jednego punktu do drugiego. 

Siedzenie w domu jest nudne, większość dzieci tylko czeka na możliwość wyjścia na podwórko czy spacer. Nie pozostaje nic innego, jak rozpocząć wiosenne zabawy na świeżym powietrzu.

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby np. lepiej dopasować zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce. Więcej przeczytasz w naszych Zasadach przetwarzania danych W Zasadach przetwarzania danych zapoznasz się również z informacją dotyczącą administratora danych osobowych zbieranych przy korzystaniu z niniejszego portalu, zasadach ich przetwarzania oraz przysługujących w związku z tym prawach osoby, której dane dotyczą.
Zamknij
pixel