Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Drewniane zabawki dla dzieci

( ilość produktów: 316 )

Drewniane zabawki dla dzieci to coraz popularniejsza alternatywa dla zabawek z tworzyw sztucznych. Zachwycają zarówno troszczących się o zdrowie dziecka rodziców, jak i same dzieci, które przepadają za ich intensywnymi kolorami, różnorodnymi kształtami i odmienną od plastikowych zabawek fakturą. Drewniane zabawki to nie tylko klocki – wśród dostępnych w naszym sklepie akcesoriów dla dzieci znajdziesz także drewniane pociągi, samochodziki, wykonane z drewna kostki edukacyjne, gry, puzzle i sortowniki. Moc zabawy gwarantowana!

 

Zalety drewnianych zabawek

 

Jedną z głównych zalet drewnianych zabawek jest ich skład. Wiele plastikowych akcesoriów zawiera w sobie ołów oraz ftalany, które mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie małego dziecka. Drewniane zabawki to produkt w stu procentach naturalny i ekologiczny. Co więcej, zabawki z drewna nie posiadają ostrych krawędzi, dzięki czemu Twoje dziecko na pewno się nie zrani.

 

Nie mniej istotną cechą drewnianych zabawek jest ich trwałość. Drewno to niezwykle twardy materiał, który w odróżnieniu od plastiku nie skruszy się, gdy dziecko rzuci swoim pociągiem lub stanie na niego. Ta olbrzymia zaleta redukuje możliwość powstawania zaostrzonych krawędzi, co zwiększa bezpieczeństwo dziecka podczas zabawy.

 

To, że drewniane klocki, samochodziki i puzzle są wytrzymałe oznacza także, że z powodzeniem będą one służyć kolejnym pokoleniom. Ekologiczne zabawki z drewna to zabawki długowieczne i ponadczasowe, które będziesz mogła podarować innym dzieciom, kiedy Twoja pociecha będzie już za duża, aby się nimi bawić.

 

Zwróć też uwagę na sposób, w jaki drewniane zabawki rozwijają kreatywność dziecka. Większość z nich to modele bardzo proste, niewyposażone w skomplikowane mechanizmy, które mówią lub poruszają zabawką. Ta prostota, która pozornie może wydawać się wadą, jest w gruncie rzeczy dużą zaletą – drewniane klocki czy pociągi dają dziecku duże pole do popisu, ale nie dają gotowych rozwiązań, dzięki czemu stymulują jego kreatywność i wpływają pozytywnie na jego rozwój.

pixel