Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zabawa w odgrywanie ról

( ilość produktów: 75 )

Odgrywanie ról i naśladowanie zachowania dorosłych to jedna z ulubionych form zabawy dla dzieci. Maluchy uczą się wielu przydatnych rzeczy poprzez odwzorowywanie czynności, które wykonują ich rodzice. Dzięki temu rozwija się ich kreatywność oraz wyobraźnia, a powielanie pozytywnego schematu dodatkowo kształtuje ich światopogląd. Nauka poprzez zabawę? Postaw na kreatywność swojego dziecka i pozwól uruchomić mu wyobraźnię!

 

Jest to zdecydowanie najbardziej znana i lubiana przez dzieci zabawa. Udawanie mamy bądź taty to niezwykle fascynująca i rozwijająca dla dziecka aktywność. Możliwość ugotowania obiadu lub upieczenia ciasta dla całej rodziny, to niezwykle silne przeżycie, które kreuje pozytywne emocje i zachowania. Chcesz uświetnić swojemu maluchowi te chwile? Podaruj mu specjalne akcesoria i… swój czas! Drewniane warzywa, kuchnia, wózek czy też domek dla lalek urozmaici niejedno wspólne popołudnie!

 

Maluchy kochają zabawy związane z wykonywaniem czyjejś pracy. Są niezwykle bacznymi obserwatorami, dlatego z łatwością przychodzi im odwzorowywanie ruchów i zachowania innych ludzi. Zabawy w lekarza, sprzedawcę, czy nawet dentystę wspomagają rozwój dziecka na kilku płaszczyznach. To one ćwiczą zdolności manualne oraz rozwijają umiejętności społeczne dziecka. Kto wie, może dziecięca zabawa w lekarza okaże się decydująca w kwestii kariery Twojej pociechy?

pixel